OBSERWATORIUM ASTRONOMICZNE "ASTROTAFIG"
Noviaworld.com is Now selling Unlimited everthing website hosting! You will recieve a hosting plan that has unlimited Space, unlimited bandwith, Unlimited Mysql's, Unlimted Pop 3 email accounts, and the list goes on and on! So dont wait another Minute, review this deal at Noviaworld.com
Looking for Infusions, Mods or even Technical Support? Then checkout Our support forums. We look forward in helping you with all your questions. We hope you will submit your mods as well.
Just a reminder to all. to view all the downloads, forums and everything else, you will need to Register Here First or all options will not be shown to you. All memberships are completely free! We will not ask you for money to join our site.
PHP-Fusion Themes - The largest maker of Themes designed for PHP-Fusion.
Knowledgeable staff onboard to answer all your theme related questions.
Forums packed with information to assist you in your search for answers.
We offer Custom Theme Designs to meet your specific needs.
Strona Główna Artykuły Download Linki Kategorie Newsów Kontakt Galeria Księga Gości Active.Region.Maps 22 Wrzesień 2020
Aktualny obraz z SOHO
SOS PTMA
SOS PTMA
Grupa SOS FB
SOS PTMA Grupa FB
Forum Obserwatorów Nieba
FORUM SOS PTMA
Strona Janusza Wilanda
AstroJaWil
Rafał Tomasik
AlmSun
David Evans
coleshillastronomy
POA-blog
POA
PTMA Poznań
PTMA Poznań
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
GLOBE
Astro-ranking
UNIVERSE-site | Ranking Stron Astronomicznych
CV-Helios
CV-Helios
Heliofisica
Blog Paco
Powitanie
Witam na mojej stronie. Jeśli podobnie jak ja interesujesz się astronomią to znalazłeś się na odpowiedniej stronie. Od 2012 roku jestem koordynatorem Sekcji Obserwacji Słońca przy Polskim Towarzystwie Miłośników Astronomii. Reaktywowana przeze mnie sekcja skupia obserwatorów Słońca z Polski i zagranicy. Swoje raporty z obserwacji opracowujemy bezpośrednio na nowo przebudowanej stronie. Jeśli masz podobne zainteresowanie to zapraszam do nas. Z lewej strony znajdziesz link do naszej sekcji SOS PTMA, a jeśli chcesz się bezpośrednio skontaktować ze mną to wyślij email astrotafig@gmail.com. Na portalach społecznościowych: https://www.facebook.com/tadek.astrotafig.1 https://twitter.com/home?lang=pl
Asteroida DA 14 15 luty 2013 rok
Astro i obserwacje Niewątpliwie najciekawszym zjawiskiem w tym miesiącu jest przelot 50 metrowej asteroidy DA 14 na tle gwiazdozbiorów: Panny, Warkocza Bereniki, Psów Gończych i Wielkiej Niedźwiedzicy.
Tor przelotu asteroidy zaznaczony jest na poniższej mapce czerwoną linią. Mapka została wygenerowana w programie AstroJaWil a efemerydy w Calscy.
Pokombinowałem trochę w programie graficznym i wyszła mi taka oto mapka toru przelotu asteroidy DA 14. Czas to od 20:54 do 22:14. W tym czasie asteroida przemierz na niebie 44 stopnie w deklinacji i niespełna 11 minut w rektascencji.
Dane efemeryd dla miejscowości 52,817 N i 16,833 E
Planetoida, która 15 lutego znajdzie się w pobliżu Ziemi została odkryta w 2012 roku w hiszpańskim obserwatorium Observatorio Astronómico de La Sagra.

Średnica planetoidy to około 46 metrów, czyli połowa boiska piłkarskiego. NASA podaje, że obiekt znajdzie się w pobliżu Ziemi 15 lutego 2013 roku i przeleci w odległości około 27 tysięcy kilometrów (najnowsze dane mówią o 34 tysiącach kilometrów).
Planetoida nie stanowi żadnego zagrożenia dla Ziemi.

ODLEGŁOŚĆ PLANETOIDY OD ZIEMI

Planetoida przeleci obok Ziemi w odległości 34 tysięcy kilometrów. Dla porównania Księżyc znajduje się w odległości 384 403 km od naszej planety!
Kiedy znowu planetoida 2012 DA14 przeleci koło Ziemi?
Ponieważ planetoida ma ten sam czas obiegu wokół Słońca co Ziemia, to w latach 2020-2057 będzie ona przelatywała w pobliżu Ziemi aż 119 razy.
 Komentarze
Brak komentarzy.
 Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
 Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Informacja
widgeo.net
Imienniczek
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 50
Nieaktywowany Użytkownik: 1057
Najnowszy Użytkownik: JBspunti


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu