OBSERWATORIUM ASTRONOMICZNE "ASTROTAFIG"
Noviaworld.com is Now selling Unlimited everthing website hosting! You will recieve a hosting plan that has unlimited Space, unlimited bandwith, Unlimited Mysql's, Unlimted Pop 3 email accounts, and the list goes on and on! So dont wait another Minute, review this deal at Noviaworld.com
Looking for Infusions, Mods or even Technical Support? Then checkout Our support forums. We look forward in helping you with all your questions. We hope you will submit your mods as well.
Just a reminder to all. to view all the downloads, forums and everything else, you will need to Register Here First or all options will not be shown to you. All memberships are completely free! We will not ask you for money to join our site.
PHP-Fusion Themes - The largest maker of Themes designed for PHP-Fusion.
Knowledgeable staff onboard to answer all your theme related questions.
Forums packed with information to assist you in your search for answers.
We offer Custom Theme Designs to meet your specific needs.
Strona Główna Artykuły Download Linki Kategorie Newsów Kontakt Galeria Księga Gości Active.Region.Maps 25 Wrzesień 2020
Aktualny obraz z SOHO
SOS PTMA
SOS PTMA
Grupa SOS FB
SOS PTMA Grupa FB
Forum Obserwatorów Nieba
FORUM SOS PTMA
Strona Janusza Wilanda
AstroJaWil
Rafał Tomasik
AlmSun
David Evans
coleshillastronomy
POA-blog
POA
PTMA Poznań
PTMA Poznań
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
GLOBE
Astro-ranking
UNIVERSE-site | Ranking Stron Astronomicznych
CV-Helios
CV-Helios
Heliofisica
Blog Paco
Powitanie
Witam na mojej stronie. Jeśli podobnie jak ja interesujesz się astronomią to znalazłeś się na odpowiedniej stronie. Od 2012 roku jestem koordynatorem Sekcji Obserwacji Słońca przy Polskim Towarzystwie Miłośników Astronomii. Reaktywowana przeze mnie sekcja skupia obserwatorów Słońca z Polski i zagranicy. Swoje raporty z obserwacji opracowujemy bezpośrednio na nowo przebudowanej stronie. Jeśli masz podobne zainteresowanie to zapraszam do nas. Z lewej strony znajdziesz link do naszej sekcji SOS PTMA, a jeśli chcesz się bezpośrednio skontaktować ze mną to wyślij email astrotafig@gmail.com. Na portalach społecznościowych: https://www.facebook.com/tadek.astrotafig.1 https://twitter.com/home?lang=pl
Kometa Lovejoy
Astro i obserwacje I gdyby nie " Armagedon to pewnie poszedłbym spać. od pewnego czasu na naszym niebie goszczą 4 komety. Zapowiedziany jako kometa stulecia Ison, Lovejoy, która niespodziewanie pojaśniała, Ence i Linear X1. Film skończył się coś koło 1.30. Poszedłem do mojego pokoju wyłączyć komputer z zamiarem pójścia spać. Włączyłem jednak program AstroJaWil i horyzont i okazało się, że kometa Lovejoy jest właśnie nad dachem sąsiada. Cóż było robić. Szybko wybiegłem na podwórko i stwierdziłem, że jest bardzo dobry seeng. Niebo mówiąc to po naszemu żyleta. Złapałem za lornetkę 20 x 50 i bez trudu namierzyłem kometę. Jednak teleskop stoi trochę niżej dlatego musiałem jakiś czas poczekać. Czas ten wypełniłem na rozkoszowanie się mgławicą M42 w Orionie, w różnych powiększeniach, stosując różne okulary i na końcu również z filtrem OIII. Kiedy kometa była już dosyć wysoko wycelowałem na nią mój teleskop nevton 200 x 1000. Znów bez trudu znalazłem ją w szukaczu, ustawiłem na krzyż i miałem ją w środku widzenia teleskopu. Nie spodziewałem się, że po długiej przerwie w obserwacjach nocnych tak łatwo zgram szukacz z teleskopem. Praktycznie bez justowania. Kometa ukazał się w teleskopie jako dość rozmyta plamką z delikatnie zaznaczonym jądrem. Nie było widać wyraźnego ogona. Nie ustawiając zegara obudziłem się o 5:30 celem upolowania reszty komet. Jednak niebo bardzo szybko jaśniało i w końcu z nich zrezygnowałem.
Poniżej przedstawiam mapkę położenia komety Loveloy z programu AJW. jak widać na mapce kometa szybko sie porusza a jej jasność oceniłem na okoł 6,7 mag.
Image Hosted by ImageShack.us
 Komentarze
Brak komentarzy.
 Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
 Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Informacja
widgeo.net
Imienniczek
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 50
Nieaktywowany Użytkownik: 1057
Najnowszy Użytkownik: JBspunti


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu