OBSERWATORIUM ASTRONOMICZNE "ASTROTAFIG"
Noviaworld.com is Now selling Unlimited everthing website hosting! You will recieve a hosting plan that has unlimited Space, unlimited bandwith, Unlimited Mysql's, Unlimted Pop 3 email accounts, and the list goes on and on! So dont wait another Minute, review this deal at Noviaworld.com
Looking for Infusions, Mods or even Technical Support? Then checkout Our support forums. We look forward in helping you with all your questions. We hope you will submit your mods as well.
Just a reminder to all. to view all the downloads, forums and everything else, you will need to Register Here First or all options will not be shown to you. All memberships are completely free! We will not ask you for money to join our site.
PHP-Fusion Themes - The largest maker of Themes designed for PHP-Fusion.
Knowledgeable staff onboard to answer all your theme related questions.
Forums packed with information to assist you in your search for answers.
We offer Custom Theme Designs to meet your specific needs.
Strona Główna Artykuły Download Linki Kategorie Newsów Kontakt Galeria Księga Gości Active.Region.Maps 25 Wrzesień 2020
Aktualny obraz z SOHO
SOS PTMA
SOS PTMA
Grupa SOS FB
SOS PTMA Grupa FB
Forum Obserwatorów Nieba
FORUM SOS PTMA
Strona Janusza Wilanda
AstroJaWil
Rafał Tomasik
AlmSun
David Evans
coleshillastronomy
POA-blog
POA
PTMA Poznań
PTMA Poznań
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
GLOBE
Astro-ranking
UNIVERSE-site | Ranking Stron Astronomicznych
CV-Helios
CV-Helios
Heliofisica
Blog Paco
Powitanie
Witam na mojej stronie. Jeśli podobnie jak ja interesujesz się astronomią to znalazłeś się na odpowiedniej stronie. Od 2012 roku jestem koordynatorem Sekcji Obserwacji Słońca przy Polskim Towarzystwie Miłośników Astronomii. Reaktywowana przeze mnie sekcja skupia obserwatorów Słońca z Polski i zagranicy. Swoje raporty z obserwacji opracowujemy bezpośrednio na nowo przebudowanej stronie. Jeśli masz podobne zainteresowanie to zapraszam do nas. Z lewej strony znajdziesz link do naszej sekcji SOS PTMA, a jeśli chcesz się bezpośrednio skontaktować ze mną to wyślij email astrotafig@gmail.com. Na portalach społecznościowych: https://www.facebook.com/tadek.astrotafig.1 https://twitter.com/home?lang=pl
40 lat minęło
Mógłbym dzisiaj sobie zaśpiewać” 40 lat minęło jak jeden dzień”. To właśnie 40 lat temu we wrześniu 1978 roku moje zainteresowanie astronomią przerodziło się w prawdziwą pasję. W ciągu tych czterdziestu lat astronomia przeobraziła się ze „ starożytnej” w nowoczesną z użyciem różnych technologii obserwacyjnych. W tamtych latach, żeby coś zobaczyć na niebie albo musieliśmy być dobrzy w rachunkach albo mieć pieniądze na dostęp do literatury. Dzisiaj jest to szalenie proste. Musimy spełnić tylko jeden warunek mieć komputer z dostępem do Internetu. Podobnie było z obserwacjami Słońca. Wystarczyła nam mała lunetka, która i tak była droga i kawałek kartki z narysowanym kołem, na którą rzucaliśmy obraz Słońca. Co odważniejsi używali szybki spawalniczej i oglądali wizualnie, gdyż nie było wtedy specjalnej foli. Dzisiaj mamy folię ND5, jak ktoś bogatszy może kupić sobie filtr szklany. Amatorzy astronomii maja lepszy start niż to miało miejsce 40 lat temu. Wchodząc na stronę choćby SDO mamy na bieżąco informację co aktualnie znajduje lub dzieje się na Słońcu. Czy to dobre? Nie ma tego smaczku kiedy z niecierpliwością czekaliśmy na Uranię i na potwierdzenie naszych wyników. Tak stało się nie tylko w astronomii, niemal w każdej dziedzinie nauki. Postęp technologiczny sprawił, że ludzie przestali logicznie myśleć. Do czego to nas doprowadzi? Może do tego, że nie będzie się uczyć dzieci tabliczki mnożenia no bo po co skoro są kalkulatory. Może kiedyś postęp technologiczny nas unicestwi i nasza planeta będzie wyglądać tak jak dzisiaj Mars.
T.F
 Komentarze
Brak komentarzy.
 Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
 Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Informacja
widgeo.net
Imienniczek
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 50
Nieaktywowany Użytkownik: 1057
Najnowszy Użytkownik: JBspunti


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu