OBSERWATORIUM ASTRONOMICZNE "ASTROTAFIG"
Noviaworld.com is Now selling Unlimited everthing website hosting! You will recieve a hosting plan that has unlimited Space, unlimited bandwith, Unlimited Mysql's, Unlimted Pop 3 email accounts, and the list goes on and on! So dont wait another Minute, review this deal at Noviaworld.com
Looking for Infusions, Mods or even Technical Support? Then checkout Our support forums. We look forward in helping you with all your questions. We hope you will submit your mods as well.
Just a reminder to all. to view all the downloads, forums and everything else, you will need to Register Here First or all options will not be shown to you. All memberships are completely free! We will not ask you for money to join our site.
PHP-Fusion Themes - The largest maker of Themes designed for PHP-Fusion.
Knowledgeable staff onboard to answer all your theme related questions.
Forums packed with information to assist you in your search for answers.
We offer Custom Theme Designs to meet your specific needs.
Strona Główna Artykuły Download Linki Kategorie Newsów Kontakt Galeria Księga Gości Active.Region.Maps 25 Wrzesień 2020
Aktualny obraz z SOHO
SOS PTMA
SOS PTMA
Grupa SOS FB
SOS PTMA Grupa FB
Forum Obserwatorów Nieba
FORUM SOS PTMA
Strona Janusza Wilanda
AstroJaWil
Rafał Tomasik
AlmSun
David Evans
coleshillastronomy
POA-blog
POA
PTMA Poznań
PTMA Poznań
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
GLOBE
Astro-ranking
UNIVERSE-site | Ranking Stron Astronomicznych
CV-Helios
CV-Helios
Heliofisica
Blog Paco
Powitanie
Witam na mojej stronie. Jeśli podobnie jak ja interesujesz się astronomią to znalazłeś się na odpowiedniej stronie. Od 2012 roku jestem koordynatorem Sekcji Obserwacji Słońca przy Polskim Towarzystwie Miłośników Astronomii. Reaktywowana przeze mnie sekcja skupia obserwatorów Słońca z Polski i zagranicy. Swoje raporty z obserwacji opracowujemy bezpośrednio na nowo przebudowanej stronie. Jeśli masz podobne zainteresowanie to zapraszam do nas. Z lewej strony znajdziesz link do naszej sekcji SOS PTMA, a jeśli chcesz się bezpośrednio skontaktować ze mną to wyślij email astrotafig@gmail.com. Na portalach społecznościowych: https://www.facebook.com/tadek.astrotafig.1 https://twitter.com/home?lang=pl
Historia pewnego Ubota
Sprzęt Ubot- co to takiego? Otóż taką niefortunną nazwę uzyskał sprzęt braci Uniwersał. Musimy wiedzieć, że były to pierwsze amatorskie teleskopy w Polsce produkowane przez firmę Uniwesał z Żywca. Właśnie w roku 2007 na astrofum natrafiłem na takie ogłoszenie" Sprzedam teleskop Uniwersała. W tamtych czasach gość chciał za niego 1700 zł. Po rozbiciu zestawu tuba kosztowała 600 zł a montaż 1200zł. Na zdjęciu wszystko wyglądało na rodzimy sprzęt Uniwersała. Tak czy siak postanowiłem skorzystać z okazji i zakupić samą tubę. Zacząłem pertraktacje i ku mojemu zdziwieniu gość postanowił mi wysłąć tubę i dopiero jak będę zdecydowany ją kupić to wysłąć mu pieniążki. Żeby nie narazić się mojej żonie postanowiłem ją wysłać na adres kolegi z Wągrowca, z którym przyjaźniłem się od 20 lat. Kiedy pojechałem obejrzeć dostarczony sprzęt okazało się, że nie jest to tuba Uniwersała mimo, iż oklejona była folią. Po czym ją poznałem, że nie jest to Uniwersał? Tuba posiadała wyciąg crayforda, czego Uniwersał nie stosował a do swoich tub zakładał niezbyt funkcjonalne swoje wyciągi na 1,25". Szukacz to typowy Sky-Wather 10 x 50. Co ciekawe wyciągi crayforda w syntach zostały wprowadzone nieco później. Ten wyciąg jednak nie był od synty Sky-Wather ponieważ nie pasowała do niego złączka 2". Żeby móc zakładać okulary 2" musiałem dać tokarzowi do dorobienia taką złączkę. Kiedy z czasem folia zaczęła się odklejać okaząło się, że tuba to Synta 200 x 1000, wyciąg crayforda firmy Orion, a lustro prawdopodobnie od Płeszki. Tak za 600 zł. zostałem posiadaczem modyfikowanej tuby firmy Uniwersał o czy pan sprzedający nie wiedział. Na poniższym zdjęciu widać dokładnie jak napis Sky-Wather został usunięty.

 Komentarze
Brak komentarzy.
 Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
 Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Informacja
widgeo.net
Imienniczek
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 50
Nieaktywowany Użytkownik: 1057
Najnowszy Użytkownik: JBspunti


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu