OBSERWATORIUM ASTRONOMICZNE "ASTROTAFIG"
Noviaworld.com is Now selling Unlimited everthing website hosting! You will recieve a hosting plan that has unlimited Space, unlimited bandwith, Unlimited Mysql's, Unlimted Pop 3 email accounts, and the list goes on and on! So dont wait another Minute, review this deal at Noviaworld.com
Looking for Infusions, Mods or even Technical Support? Then checkout Our support forums. We look forward in helping you with all your questions. We hope you will submit your mods as well.
Just a reminder to all. to view all the downloads, forums and everything else, you will need to Register Here First or all options will not be shown to you. All memberships are completely free! We will not ask you for money to join our site.
PHP-Fusion Themes - The largest maker of Themes designed for PHP-Fusion.
Knowledgeable staff onboard to answer all your theme related questions.
Forums packed with information to assist you in your search for answers.
We offer Custom Theme Designs to meet your specific needs.
Strona Główna Artykuły Download Linki Kategorie Newsów Kontakt Galeria Księga Gości Active.Region.Maps 21 Styczeń 2019
Aktualny obraz z SOHO
SOS PTMA
SOS PTMA
Grupa SOS FB
SOS PTMA Grupa FB
Strona Janusza Wilanda
AstroJaWil
Rafał Tomasik
AlmSun
David Evans
coleshillastronomy
POA-blog
POA
PTMA Poznań
PTMA Poznań
GG
Nowy numer:44957465
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
GLOBE
Astro-ranking
UNIVERSE-site | Ranking Stron Astronomicznych
CV-Helios
CV-Helios
Heliofisica
Blog Paco
Powitanie
Witam na mojej stronie. Jeśli podobnie jak ja interesujesz się astronomią to znalazłeś się na odpowiedniej stronie. Od 2012 roku jestem koordynatorem Sekcji Obserwacji Słońca przy Polskim Towarzystwie Miłośników Astronomii. Reaktywowana przeze mnie sekcja skupia obserwatorów Słońca z Polski i zagranicy. Swoje raporty z obserwacji opracowujemy bezpośrednio na nowo przebudowanej stronie. Jeśli masz podobne zainteresowanie to zapraszam do nas. Z lewej strony znajdziesz link do naszej sekcji SOS PTMA, a jeśli chcesz się bezpośrednio skontaktować ze mną to pisz astrotafig@gmail.com.
Goraj2007
Astro-spotkania W dniach od 30 lipca 2007 do 05 sierpnia 2007 odbył się zlot w Goraju.Tojak się nie mylę już drugi zlot organizoany przez Wieska i Renatę za co serdecznie im dziękujemy. tym razem nasze spotkanie odbywało się w miejscowosci położonej nie daleko Lubasza. Można było podziwiać naprawdę przepiękną okolicę a w centrum wspaniały zamek z XIX wieku. Noc to oczywiście obserwacje kilkunastu obiektów na niebie.Wymienię kika z nich: M13,M31.M51.M71,M51,M52,M81,Księżyc oglądany przez syntę z filtrem księżycowym.Całość dopełniały przeloty licznych satelit a jak nam sie wydawało takrze ISS.Szkoda, że tylko w moim przypadku było to z 04.08 do 05.08.Niestety po powrocie czekały na mnie żniwa.No gwiazdy i żniwa na pewno nie idą w parze.To taka dygresja na koniec.Poniżej zdjęcie zamku wykonane przez Ignisdei.Image Hosted by ImageShack.us
Shot
at 2007-08-05
Słońce dzisiaj
Astro i obserwacje Na Słońcu możemy obserwować dość obszerną grupę plam.Pierwsza i największa plama z harakterystycznym półcieniem w kształcie ogonka.Obserwacji jak zwykle dokonałem techniką żutowania na ekran..pngniżej przedstawiam rysunek plam wykonany w programie paint. Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Taboreciak
SprzętOstatnio jak wiecie pracuję nad moją nową zabawką astronomiczną a jest nią mały reflektor Optus 76x750.W piątek postanowiłem dorobić do niego montaż dobsona.Cały montaż przykręciłem do taboretu i stąd nazwa teleskopu.Sprawdziłem możliwości dobierania powiększeń.Przy powiększeniu 116x Jowisz dawał jeszcze ładne obrazy a na Ksieżycu widoczne były nawet mniejsze kratery, ale przy zastosowaniu barlova niestety obrazy stawały się rozmyte.Stąd granicznym powiększeniem taboreciaka wydaje się być ok. 120x.
AstroJaWil 8.64
Download W najnowszej wersji AstroJaWila dostępne bedą mapki gwiazdozbiorów, wazne szczególnie dla początkujących obserwatorów. . Image Hosted by ImageShack.us
Obserwacje Jowisza
Astro i obserwacje Już od 23 00 można obserwować największą z planet Układu Słonecznego jaką jest Jowisz z jego czterema galileuszowymi księżycami.Właśnie w piątek 08 czerwca oglądałem naszego olbrzyma przez reflektor 150 x 1750 jednakrze przy trochę małym powiększeniu bo tylko jakie 100x.Niska pozycja nad horyzontem uniemożliwiła mi dalsze obserwacje tym sprzętem toteż wystawiłem Optusa i delektowałem się jasnymi obrazami dawanymi przez taki skromny sprzęcik.
Zakrycia wczoraj
Ciekawe Zjawiska Jak pisałem wcześniej wczoraj doszło do zakrycia gw.kappa Geminorum, ale zanim do tego doszło obserwowałem zakrycie gw. 1168 mag.7,1 .To zakrycie nastąpiło o godz 20:55:15,66 UT poprawka zegara -29 sek.Czas zakrycia wynosił więc 20:54:46,66 UT.Zakrycie miało miejsce na środku brzegu ciemnej strony Księżyca.Odkrycia niestety nie zaobserwowałem.drugie zakrycie to zakrycie gw.kappa Geminorum mag.3,6.Uwzględniając poprawkę zegara zakrycie miało miejsce o godz.21:03:44,50 UT a odkrycie, przy którym należy odjąć większy błąd osobowy to 21:50:19,66 UT .Przy odkryciu przy jasnym brzegu Księżyca upłynie dłuższy czas zanim zjawisko dostrzeżemy.Troche obawiałem sie o pogodę bowiem wystąpiły lekkie cirrusy.Liche zdrowie nie pozwoliło mi na przesiadywanie dłużej.
Zjawiska na ten weekend
Ciekawe Zjawiska 20.05.2007 możemy oglądać zakrycie kappa Geminorum o 23:06:19 CWE w Warszawie a samo zakrycie przedstawia rysunek z AstroJaWila Image Hosted by ImageShack.us
Plama na Słońcu
Ciekawe Zjawiska Dzisiaj przedstawiam szkic plamy jaka pojawiła się nie dawno na Słońcu. Image Hosted by ImageShack.us
Brzegówka
Ciekawe Zjawiska Wczoraj przy młodym księżycu doszło do zakrycia gwiazdy SAO 77818 o jasności 6,72 mg. typ K5.Obserwacje rozpocząłem na chwile przed zakryciem tj. około godz.21.00.Miałem do wypróbowania reflektor Optus 76x700.Przy powiększeniu 58x Księżyc całkowicie mieścił się w polu widzenia teleskopu.Przy ciemnym brzegu Księżyca zauważyłem dość jasną gwiazdkę, która powoli zbliżała sie do brzegu tarczy Księżyca.O godzinie 21.13 gwiazdka zniknęła za tarczą.Nie dysponowałem służbą czasu jedynie zegar w telefonie komurkowym.Było to dla mnie jedno z ciekawszych zjawisk w tym miesiącu.Od kilku lat nie widziałem żadnego zakrycia i jak się później okazało było to zakrycie centralne a nie brzegówka.
Maraton w Czarnkowie
Astro-spotkania Od 13.04.do15.04 trwał w Czarnkowie zlot amatorów astronomii. Festyn zorganizował Sajwiehu z żoną Renatą, którym należą sie wielkie podziękowania. Zaprosił wiele wspaniałych osobowości z astro. Na pokazie zjawili się Heniek ze Szczecina, El_Capitano z Gdańska, Qbanos,lejcyn,Ignisdei Ja z Pikosem, Anka U,Polaris, Charon X, Sajwiehu i wielu innych wspaniałych astromaniaków, których dotąd nie znałem. Na pokaz nieba był zaproszony Wójt Gminy Czarnków.Ja z Pikosem byliśmy w sobotę od 15.30 do 24. 00. Szczególnie podziwialiśmy sprzęt i to co wyciskał z niego Heniek i El_Capitano by w pełni zadowolić liczną przybyłą na zlot młodzież.I mnie również udało się znależć kilka emek. Heniek wykonał zdjęcie ccd galaktyki NGC 3628 z tripleta Lwa.Oprócz tego oglądaliśmy Wenus w dzień, protuberancje przez teleskop coronado, Saturna i sporo innych obiektów przez taurusa 410 mm.Zaliczyliśmy także przelot ISS około 1 stopnia od Saturna i dwa przeloty Iridium.
Obserwacje
Astro i obserwacje
Dzisiaj przy wspaniałym niebie obserwowałem gwiazdozbiory Woźnicy i Kasjopei.W gwiazdozbiorze Woźnicy dość szybko odnalazłem M36,M37,M38 a w Kasjopei M 103.Choć nie należę do maratończyków to spodobały mi się te obiekty.Do obserwacji używałem lornetki Tento 10 x 50.Oczywiście po drodze zachaczyłem o Wenus i Saturna.Saturn w lornetce zdecydowanie gorszy.Można było tylko się domyślać, że jest to planeta posiadająca pierścień.Miałem też okazję podziwiac przeloty licznych meteorów Free Image Hosting at www.ImageShack.us.
Strona 16 z 16 << < 13 14 15 16


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu