OBSERWATORIUM ASTRONOMICZNE "ASTROTAFIG"
Noviaworld.com is Now selling Unlimited everthing website hosting! You will recieve a hosting plan that has unlimited Space, unlimited bandwith, Unlimited Mysql's, Unlimted Pop 3 email accounts, and the list goes on and on! So dont wait another Minute, review this deal at Noviaworld.com
Looking for Infusions, Mods or even Technical Support? Then checkout Our support forums. We look forward in helping you with all your questions. We hope you will submit your mods as well.
Just a reminder to all. to view all the downloads, forums and everything else, you will need to Register Here First or all options will not be shown to you. All memberships are completely free! We will not ask you for money to join our site.
PHP-Fusion Themes - The largest maker of Themes designed for PHP-Fusion.
Knowledgeable staff onboard to answer all your theme related questions.
Forums packed with information to assist you in your search for answers.
We offer Custom Theme Designs to meet your specific needs.
Strona Główna Artykuły Download Linki Kategorie Newsów Kontakt Galeria Księga Gości Active.Region.Maps 25 Wrzesień 2020
Aktualny obraz z SOHO
SOS PTMA
SOS PTMA
Grupa SOS FB
SOS PTMA Grupa FB
Forum Obserwatorów Nieba
FORUM SOS PTMA
Strona Janusza Wilanda
AstroJaWil
Rafał Tomasik
AlmSun
David Evans
coleshillastronomy
POA-blog
POA
PTMA Poznań
PTMA Poznań
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
GLOBE
Astro-ranking
UNIVERSE-site | Ranking Stron Astronomicznych
CV-Helios
CV-Helios
Heliofisica
Blog Paco
Powitanie
Witam na mojej stronie. Jeśli podobnie jak ja interesujesz się astronomią to znalazłeś się na odpowiedniej stronie. Od 2012 roku jestem koordynatorem Sekcji Obserwacji Słońca przy Polskim Towarzystwie Miłośników Astronomii. Reaktywowana przeze mnie sekcja skupia obserwatorów Słońca z Polski i zagranicy. Swoje raporty z obserwacji opracowujemy bezpośrednio na nowo przebudowanej stronie. Jeśli masz podobne zainteresowanie to zapraszam do nas. Z lewej strony znajdziesz link do naszej sekcji SOS PTMA, a jeśli chcesz się bezpośrednio skontaktować ze mną to wyślij email astrotafig@gmail.com. Na portalach społecznościowych: https://www.facebook.com/tadek.astrotafig.1 https://twitter.com/home?lang=pl
Plama na Słońcu
Ciekawe Zjawiska Dzisiaj przedstawiam szkic plamy jaka pojawiła się nie dawno na Słońcu. Image Hosted by ImageShack.us
Brzegówka
Ciekawe Zjawiska Wczoraj przy młodym księżycu doszło do zakrycia gwiazdy SAO 77818 o jasności 6,72 mg. typ K5.Obserwacje rozpocząłem na chwile przed zakryciem tj. około godz.21.00.Miałem do wypróbowania reflektor Optus 76x700.Przy powiększeniu 58x Księżyc całkowicie mieścił się w polu widzenia teleskopu.Przy ciemnym brzegu Księżyca zauważyłem dość jasną gwiazdkę, która powoli zbliżała sie do brzegu tarczy Księżyca.O godzinie 21.13 gwiazdka zniknęła za tarczą.Nie dysponowałem służbą czasu jedynie zegar w telefonie komurkowym.Było to dla mnie jedno z ciekawszych zjawisk w tym miesiącu.Od kilku lat nie widziałem żadnego zakrycia i jak się później okazało było to zakrycie centralne a nie brzegówka.
Maraton w Czarnkowie
Astro-spotkania Od 13.04.do15.04 trwał w Czarnkowie zlot amatorów astronomii. Festyn zorganizował Sajwiehu z żoną Renatą, którym należą sie wielkie podziękowania. Zaprosił wiele wspaniałych osobowości z astro. Na pokazie zjawili się Heniek ze Szczecina, El_Capitano z Gdańska, Qbanos,lejcyn,Ignisdei Ja z Pikosem, Anka U,Polaris, Charon X, Sajwiehu i wielu innych wspaniałych astromaniaków, których dotąd nie znałem. Na pokaz nieba był zaproszony Wójt Gminy Czarnków.Ja z Pikosem byliśmy w sobotę od 15.30 do 24. 00. Szczególnie podziwialiśmy sprzęt i to co wyciskał z niego Heniek i El_Capitano by w pełni zadowolić liczną przybyłą na zlot młodzież.I mnie również udało się znależć kilka emek. Heniek wykonał zdjęcie ccd galaktyki NGC 3628 z tripleta Lwa.Oprócz tego oglądaliśmy Wenus w dzień, protuberancje przez teleskop coronado, Saturna i sporo innych obiektów przez taurusa 410 mm.Zaliczyliśmy także przelot ISS około 1 stopnia od Saturna i dwa przeloty Iridium.
Obserwacje
Astro i obserwacje
Dzisiaj przy wspaniałym niebie obserwowałem gwiazdozbiory Woźnicy i Kasjopei.W gwiazdozbiorze Woźnicy dość szybko odnalazłem M36,M37,M38 a w Kasjopei M 103.Choć nie należę do maratończyków to spodobały mi się te obiekty.Do obserwacji używałem lornetki Tento 10 x 50.Oczywiście po drodze zachaczyłem o Wenus i Saturna.Saturn w lornetce zdecydowanie gorszy.Można było tylko się domyślać, że jest to planeta posiadająca pierścień.Miałem też okazję podziwiac przeloty licznych meteorów Free Image Hosting at www.ImageShack.us.
Strona 20 z 20 << < 17 18 19 20
Informacja
widgeo.net
Imienniczek
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 50
Nieaktywowany Użytkownik: 1057
Najnowszy Użytkownik: JBspunti


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu