OBSERWATORIUM ASTRONOMICZNE "ASTROTAFIG"
Noviaworld.com is Now selling Unlimited everthing website hosting! You will recieve a hosting plan that has unlimited Space, unlimited bandwith, Unlimited Mysql's, Unlimted Pop 3 email accounts, and the list goes on and on! So dont wait another Minute, review this deal at Noviaworld.com
Looking for Infusions, Mods or even Technical Support? Then checkout Our support forums. We look forward in helping you with all your questions. We hope you will submit your mods as well.
Just a reminder to all. to view all the downloads, forums and everything else, you will need to Register Here First or all options will not be shown to you. All memberships are completely free! We will not ask you for money to join our site.
PHP-Fusion Themes - The largest maker of Themes designed for PHP-Fusion.
Knowledgeable staff onboard to answer all your theme related questions.
Forums packed with information to assist you in your search for answers.
We offer Custom Theme Designs to meet your specific needs.
Strona Główna Artykuły Download Linki Kategorie Newsów Kontakt Galeria Księga Gości Active.Region.Maps 21 Styczeń 2019
Aktualny obraz z SOHO
SOS PTMA
SOS PTMA
Grupa SOS FB
SOS PTMA Grupa FB
Strona Janusza Wilanda
AstroJaWil
Rafał Tomasik
AlmSun
David Evans
coleshillastronomy
POA-blog
POA
PTMA Poznań
PTMA Poznań
GG
Nowy numer:44957465
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
GLOBE
Astro-ranking
UNIVERSE-site | Ranking Stron Astronomicznych
CV-Helios
CV-Helios
Heliofisica
Blog Paco
Powitanie
Witam na mojej stronie. Jeśli podobnie jak ja interesujesz się astronomią to znalazłeś się na odpowiedniej stronie. Od 2012 roku jestem koordynatorem Sekcji Obserwacji Słońca przy Polskim Towarzystwie Miłośników Astronomii. Reaktywowana przeze mnie sekcja skupia obserwatorów Słońca z Polski i zagranicy. Swoje raporty z obserwacji opracowujemy bezpośrednio na nowo przebudowanej stronie. Jeśli masz podobne zainteresowanie to zapraszam do nas. Z lewej strony znajdziesz link do naszej sekcji SOS PTMA, a jeśli chcesz się bezpośrednio skontaktować ze mną to pisz astrotafig@gmail.com.
Dzisiejszy rogalik
Astro i obserwacje Dzisiaj postanowiłem znowu troszkę pobawić się w astrofotografa. Wyzwaniem dla mnie jest wykonanie dobrego zdjęcia przy pomocy telefonu komórkowego. Poniższe zdjęcie zostało wykonane właśnie tym sposobem. Oczywiście przez teleskop 114x900 na dobsie, okular vixen 31 mm i telefon samsung chat.
Czy się udało? Sami oceńcie.
Sprawozdanie za sierpień 2012
Astro i obserwacje Poniższy wykres przedstawia nam jak kształtowała sie liczba Wolfa w stosunku do plamotwórczej aktywność" SN "rejestrowana przez członków SOS PTMA w miesiącu sierpniu 2012 roku. Wykorzystano do zestawienia prace siedmiu członków sekcji. Miło mi poinformować, że nadal należą do czynnych obserwatorów: Paco Jimenez Cebrian z Hiszpanii i Yuri Zakharov z Rosji.SOS PTMA - współpraca z zagranicznymi obserwatorami
Udało mi się nawiązać kontakt z obserwatorem plam Słonecznych z Yurijem Zakharovem z Moskwy. Yurij prowadzi obserwacje Słońca wizualnie nanosząc to co zobaczył na wykonanym przez siebie szkicu. Do obserwacji używa teleskopu-refraktora Petzwala 127x 635 na montażu EQ 5. Poniżej przedstawiam jego szkic wykonany 13.06. 2012 roku. Od czerwca tego roku Yurij przesyła do nas swoje wyniki obserwacji wraz z szkicami.
Pierwsze foty z GSO
Astro i obserwacje Otrzymałem pierwsze zdjęcia z pikosowego GSO 12". Pierwsza to mgławica M57 w gwiazdozbiorze Lutni a druga to królowa lata gromada kulista M13 w gwiazdozbiorze Herkules.
Przejście Wenus 2012
Astro i obserwacje W tym roku będziemy świadkami(ci, którzy rychło wstaną) niecodziennego zjawiska astronomicznego. Będzie to przejście planety Wenus na tle tarczy Słońca. Zjawisko rozpocznie się 06 czerwca jeszcze przed wschodem naszej dziennej gwiazdy. Niestety w 21 wieku już się nie powtórzy, gdyż kolejne nastąpi 11 grudnia 2117 roku. Tym bardziej musimy się na to zjawisko odpowiednio przygotować. pamiętajmy, że mamy do czynienia ze Słońcem i dlatego musimy zaopatrzyć się w odpowiedni filtr, a używając teleskopu zakładamy filtr ze specjalnej foli, która to odpowiednio zabezpieczy nas przed utratą wzroku.
Najbezpieczniejsza metoda obserwacji jest po przez projekcję na ekran. W tej metodzie ustawiamy teleskop i obserwujemy cień Słońca.
Szukacz zakrywamy filtrem z folii ND5 lub go odkręcamy.
Więcej informacji o zjawisku na stronie:
http://vt2012.astronomia.pl/index.html
Życzymy udanej obserwacji.
Raport SOS za kwiecień 2012
Raport W poniższej tabelce przedstawiłem uśrednione liczby Wolfa czterech obserwatorów:
Krystyna Wirkus (18)
Piotr Wirkus ( 1 )
Jerzy Zagrodnik (20)
Tadeusz Figiel (8)

Astro-party 04.2012
Astro i obserwacje 28 kwietnia 2012 roku administrator tej strony,Piotrek,Janusz,Marek,Jacek,Zbyszek i Mateusz spotkaliśmy się w Wągrowcu na działce u Janusza celem uruchomienia gootu teleskopu pikosa. Po skręceniu wszystkich części nastąpiło pierwsze uruchomienie gootu autorstwa Leszka J. Trzeba było słyszeć ten pomruk silnika krokowego, który ważył chyba około 1kg jak prowadził oba teleskopy zawieszone na wspólnej osi na ustawiony obiekt. Pierwsze próby były względnie udane. Po ingerencji pikosa w układ elektroniczny następne poprowadziły montaż do celu. Poniżej kilka zdjęć z rekonesansu astronomicznego.


Raport SOS PTMA za marzec 2012


OBSERWATORZY:
Jerzy Zagrodnik (23)
Krystyna Wirkus (19)
Tadeusz Figiel (5)
Małgorzata Kurek(4)
Piotr Wirkus (1)
Nontaż Pikosa druga odsłona
SprzętPoniżej prezentuję zdjęcie montażu wraz z teleskopami, które zostało wykonane wczoraj, Ten dłuższy to tradycyjna Synta 10", a ten krótszy to GSO o światłosile F4.Uploaded with ImageShack.us
Druga faza widoczności komety Garradd
Astro i obserwacje Zapraszam do ponownego odszukania komety Garradd. W jej odszukaniu pomoże wam poniższa mapka wygenerowana w programie "AstroJaWil"Uploaded with ImageShack.us

Jak widzimy kometa znajduje się w gwiazdozbiorze Smoka/ Draco/. Jasność wizualna jest równa 7,1 mag i dostrzeżemy ją już w dobrych lornetkach, czy szukaczu 9x50. Ja miałem dobrą pogodę w czwartek 23 lutego i w sobotę 25 lutego. Doskonale widoczne było jądro komety i jej nieregularny kształt świadczący o pojawieniu się drugiego warkocza. obejrzyjcie także krótki filmik z tą kometą właśnie zrobiony w lutym tego roku.

Plamy na Słońcu 31.01.2012
Astro i obserwacje

Uploaded with ImageShack.us
Strona 4 z 16 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu